Strona główna Rekrutacja
Rekrutacja na praktyki 2016/2017

Rekrutacja ruszy wkrótce! Studenci większości wydziałów i instytutów mogą składać wnioski na realizację praktyk w ramach Programu Erasmus+ w roku akademickim 2016/2017. W celu wzięcia udziału w rekrutacji skontaktuj się ze swoim koordynatorem wydziałowym i zapytaj o możliwość złożenia wniosku.

¦
Lista koordynatorów wydziałowych >>

Szczegółowych informacji nt. terminów rekrutacji oraz procedury rekrutacyjnej należy szukać na stronach wydziałowych oraz/lub instytutowych.

Dostępne są ogólne zasady kwalifikacji studentów i doktorantów ubiegających się o fundusze Erasmus+ w celu realizacji praktyki zagranicznej - patrz poniżej.

¦ Ogólne zasady kwalifikacji studentów i doktorantów ubiegających się o fundusze Erasmus+
¦ w celu realizacji praktyki zagranicznej przeczytaj >>

¦ Jeśli dany wydział nie ogłosił rekrutacji, należy skontaktować się z koordynatorem wydziałowym/instytutowym
¦ i zapytać, czy i kiedy oraz na jakich zasadach będzie przeprowadzona rekrutacja.

¦ Na każdym wydziale jest powołany koordynator ds. programu Erasmus+.
¦ Lista koordynatorów wydziałowych >>

¦ Uwaga! Przyszli absolwenci, którzy planują wyjechać na praktyki po zakończeniu studiów, muszą wziąć udział w rekrutacji,
¦ mając status studenta!

¦ Uwaga! Osoby z niepełnosprawnością mają szansę na dodatkowe dofinansowanie (oprócz podstawowego grantu)!
¦ Informacje na temat stawek grantu >>

Etapy rekrutacji na praktyki w roku akademickim 2016/2017

• I etap: złożenie wymaganych dokumentów - Formularze aplikacyjne znajdziesz tutaj >>

Szczegółowych informacji nt. terminów i miejsca składania wniosków oraz procedury rekrutacyjnej należy szukać na stronach wydziałowych oraz/lub instytutowych lub u koordynatora wydziałowego Lista koordynatorów wydziałowych >>
    W związku z uproszczeniem procedury aplikacyjnej Learning Agreement for Traineeships oraz Letter of Acceptance z instytucji przyjmującej można złożyć po zakończeniu rekrutacji.
    Wszystkie osoby, które złożą dokumenty, przystępują do kolejnych etapów rekrutacji.

• II etap: egzaminy językowe w SJO - należy skontaktować się z SJO i zgłosić swoje uczestnictwo w egzaminie Studium Języków Obcych >>

Najbliższe egzaminy językowe w Studium Języków Obcych UKSW odbędą się w dniach 01-03.03.2017

Szczegółowy terminarz dostępny na stronie SJO >>

Student przystępuje do egzaminu z języka obcego, w którym będzie odbywać praktykę. Aby zakwalifikować się do Programu Erasmus+ na praktyki, należy zdać egzamin z wybranego języka obcego co najmniej na poziomie B1, chyba że instytucja przyjmująca wymaga wyższego poziomu.

Uwaga!
    Każdy student starający się o wyjazd na praktyki musi samodzielnie zarejestrować się na egzamin na stronie SJO!
  • III etap: zależnie od wydziału/instytutu - informacje na stronach wydziałowych/instytutowych