Strona główna Stawki stypendialne
Miesięczne stawki stypendialne - Erasmus+ studia

STUDIA W ROKU AKADEMICKIM 2017-2018 - STUDENCI NIEUPRAWNIENI DO DODATKU SOCJALNEGO

Stypendium z funduszy Erasmus+ tylko dla studentów nieuprawnionych do dodatku socjalnego (otrzymywania grantu z funduszy PO WER).

I grupa - 500 EURO

Austria, Dania, Finlandia, Francja, Irlandia, Liechtenstein, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy

II grupa - 450 EURO

Belgia, Chorwacja, Cypr, Czechy, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Luksemburg, Niemcy, Portugalia, Słowenia, Turcja

III grupa - 350 EURO

Bułgaria, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Rumunia, Słowacja, Węgry, była Republika Jugosławii Macedonia (FYROM)

STUDIA W ROKU AKADEMICKIM 2017-2018 - STUDENCI UPRAWNIENI DO DODATKU SOCJALNEGO

Dofinansowanie tylko dla studentów otrzymujących stypendium socjalne, spełniających wymagania programu Erasmus+, z funduszy projektu „Zagraniczna mobilność studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej” finansowanego z PO WER. Osoby, które już skorzystały z dofinansowania w ramach PO WER w roku akademickim 2016/2017, nie mogą uzyskać dofinansowania PO WER na kolejny wyjazd w roku akademickim 2017/2018. Mogą ubiegać się o finansowanie wyjazdu z funduszy Erasmus+.

I grupa - 3015

II grupa - 2799

III grupa - 2369

STUDIA W ROKU AKADEMICKIM 2017-2018 - STUDENCI NIEPEŁNOSPRAWNI

I grupa -  2153

II grupa - 1938 zł

III grupa - 1507 zł

Osoba niepełnosprawna realizująca mobilność w programie Erasmus+ w roku akademickim 2017/2018 ma prawo otrzymać w ramach kategorii „Wsparcie uczestników ze specjalnymi potrzebami” dodatkową kwotę (oprócz podstawowej stawki grantu).

Wysokość dodatkowej kwoty będzie określana na podstawie specjalnego wniosku, złożonego przez osobę niepełnosprawną za pośrednictwem UKSW do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (wzór w zakładce Do pobrania >>). Wniosek powinien być zaopiniowany przez pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych w UKSW oraz uczelnianego koordynatora programu Erasmus+. Rozliczenie ewentualnych dodatkowych kosztów będzie rozliczeniem kosztów rzeczywistych, co oznacza konieczność ich udokumentowania dowodami finansowymi (fakturami i rachunkami). Przykładowe koszty: rozszerzone ubezpieczenie, lekarstwa, rehabilitacja itp.

STUDIA W ROKU AKADEMICKIM 2016-2017 STUDENCI NIEUPRAWNIENI DO DODATKU SOCJALNEGO

Stypendium z funduszy Erasmus+ tylko dla studentów nieuprawnionych do otrzymywania grantu z funduszy PO WER.

I grupa - 500 EURO

II grupa - 400 EURO

III grupa - 300 EURO

STUDIA W ROKU AKADEMICKIM 2016-2017 - STUDENCI UPRAWNIENI DO DODATKU SOCJALNEGO

Studenci wyjeżdżający na studia i pobierający stypendium socjalne otrzymają dodatkowo 847 złotych miesięcznie (równowartość 200 euro). Uwaga! Nastąpiła zmiana przelicznika kursowego w ustaleniu miesięcznych stawek stypendium. Zgodnie z obowiązującym kursem 1 EUR = 4,2356 PLN.

I grupa - 2965 (w tym dodatkowo 847, w sumie równowartość 700 euro)

II grupa - 2541 (w tym dodatkowo 847, w sumie równowartość 600 euro)

III grupa - 2118 (w tym dodatkowo 847, w sumie równowartość 500 euro)

STUDIA W ROKU AKADEMICKIM 2016-2017 - STUDENCI NIEPEŁNOSPRAWNI

Dofinansowanie dla studentów niepełnosprawnych, spełniających wymagania programu Erasmus+, z funduszy projektu „Zagraniczna mobilność studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej” finansowanego z PO WER. Uwaga! Nastąpiła zmiana przelicznika kursowego w ustaleniu miesięcznych stawek stypendium. Zgodnie z obowiązującym kursem 1 EUR = 4,2356 PLN.

I grupa -  2118(równowartość 500 euro)

II grupa - 1694 zł (równowartość 400 euro)

III grupa - 1271 zł (równowartość 300 euro)

Osoba niepełnosprawna realizująca mobilność w programie Erasmus+ w roku akademickim 2016/2017 ma prawo otrzymać w ramach kategorii „Wsparcie uczestników ze specjalnymi potrzebami” dodatkową kwotę (oprócz podstawowej stawki grantu).